زيارت پاياني :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ ، حم ، وَالْكِتَابِ الْمُبِينِ ، إِنَّا جَ . .

سلام عليکم ، شب بخير و (الف) .

فکر (ب) مي کنم گفتم که مسجد کوفه هم بوي مدينه (پ) ميده ، و هم بوي کربلا ، حالا ديگه چي !؟ بمونه برا فرصتي که ان شاءالله دست بده ، همينقد گفته باشم که بعد نجف ، که يکي از برنامه هاش (ت) ، در سه روزي که اونجا بوديم ، رفتن به کوفه و مسجد کوفه بود ، سه روزيم در کربلا بوديم و رفتيم سامرا و بعدشم کاضمين و راهي مرز مهران شديم و بازگشت به وطن ، ايران (ث) .

خب ، با اينکه با زيارتي که نه تنها در سامرا ، بلکه در کاظمينم نصيب شد ، يعني زيارت آقا امام محمد بن علي بن موسي عليه السلام ، ولي از وقتي که از مرز عراق گذشتيم ، دلم مي خواست ، يعني دلمون مي خواست که اي کاش بعد زيارت آقا امام حسين عليه السلام ، زيارت آقا علي بن موسي عليه السلامم نصيب مي شد ، که نشد !

السلام عليک يا علي بن موسي عليه السلام .

خب ! ما که تو خوابم نمي ديديم بريم عراق و نجف ، کربلا ، کاظمين و حتي سامرا هم ! اون دختره ! هزينه ي تحقق اين رويا رو داد و نميشد که بگيم هزينه ي يه مشد رو هم بده ! همين زمستون گذشته بود که فرستادمون مشد ! خب ! :"به تعبير معروف" در ديزي بازه ، حياي گربه کجا رفته !؟

چرا !؟ خب ، همونطور که قبلا هم گفتم ، شيعه ي هشت امامي نداريم ، و امام هشتيما دوازده امامين .

نمي خوام بگم زيارت امام رضا که نصيب بشه ، زيارت امام زمان نصيب شده ! ولي ! اگه گفته بشه ، که ميشه ! و ادعاشم "به تعبير معرف" :گوش فلکو کَر ، شايدم کُر کرده ! که عصر عصرِ علم يا دانشه و تعبيراتي ديگه اي که ازش ميشه ، مثلا عصر :"فناوري اطلاعات" ، "ارتباطات" ووو ! خب عصر عصرِ آقا عالم ال محمد عليه السلامه ! مگه اينکه :"ادّعا" قيام ، برپايي و به تعبير ديگش :"انقلاب" شم باشه ! که هست ! که اونوقت بله ! عصر عصرِ آقا قائم ال محمده !

خب اين يعني چي !؟ يعني عصر علم و دانش و تعبيراتي که ازش ميشه رو :"مدّعي" پشت سر گذاشته ! بعبارت ديگه حالا ديگه نميگه :

من فکر مي کنم !

بلکه ادعاش اينه که :

من تعقّل مي کنم !

من حکم مي کنم ، من فرمان ميدم ، و خلاصه ي کلام من عمل مي کنم ! اونم نه فقط پيش خودمو بقولي تو :"ذهن" خودم ! بلکه بيرون و خودشم دسته جمعي ! نه فرادي !

حالا کجا !؟ تو مثل مدينه !؟ يا مسجد کوفه !؟

کافيه يکيشو بعنوان مثال يکي بگه ! خب بله حضرت سلمان عليه السلام مي تونه ادعاشو داشته باشه ، که وقتي از طرف خليفه ي دوم به :"حکم" راني مدائن منصوب ! شد ، و البته پس از اينکه آقا امام علي عليه السلام بهشون گفت برو و رفت اونجا ، ايشون مي تونن بگن که به :

سيره پيامبر

عمل کردن و نرفتن به مثلا :"دارالعماره" يا مثلا :"فرماداري" امروزيش !

البته اينا هنوز ، يعني در زمان خليفه ي اول و دوم ، جا باز نکرده بود ، و در زمان خليفه ي سوم باب شد و بنيان گذارکاخ فرمانروايي يا حکمراني رو هم معاويه بود ! و تا امروزم پا برجاست ! يعني يکي نمي تونه بگه که بجز :"مسجد کوفه" يه حاکمي ، فرمانروايي مسجدي رو محل قيامش ، برپايش قرار داده ، يعني بقول آقا اباعبدالله عليه السلام :

به سيره جدّ و پدرشو !

حرکتي کرده ! ولو اينکه حتي شيعه آقا امام هشتمم باشه ! و به زيارت ايشونم رفته باشه !

ناگفته نمونه که اين اختصاص به حاکم يه مثلا کشور نداره ، حتي حاکم يه محله ، يه خونه و اصلا ! خودشم ! (ج) همينطوره ! اينکه گفته بشه مثلا :

من حکم مي کنم !

که اختصاص نداره به يه کشور ، و مثلا استانشو و شهرستاشو و محله اش ! و حتي خونه اي تو اون ! محله هم ! ما دستکم به اعضاي حسيمون فرمان که ميديم ! خب فرمانده کيه !؟ من ديگه !

خب ! نقله که آقا امام رضا رو مي بردن ! به خراسان ، يه عده اي ! حالا چند نفرشون بمونه ! قلم بدست ! حالا مثلا شمشيرم داشتن يا نه بمونه ! تو نيشابور جمع شده بودن ! با مثلا شمشيراشون نه ها ! و به آقا گفتن يه چيزي براشون بگه !

چه کشيدي آقا ! اونوقت بمونه ! ولي در مقابل آقا سنگ تموم گذاشتي و گفتي :

کلمه ي لا اله الا الله شرط داره و شرطش :"من"ه !

خب ! کدوم من!؟ آيا مثل همون مني که پيامبر گفت : انا مدينة العلم و علي بابها !؟

يا مثل همون مني که آقا اباعبدالله گفت :

مثل مني با يزيد بيعت نمي کنه !

آخه :"من" شامل نه تنها مثلا :

من فکر مي کنم

م ميشه ! بلکه شامل :

من حس مي کنم

و مثلا مي بينمم ميشه ، حتي لمس مي کنمم !

شب بخير !

--------------------------------------

زير نويس :

الف :

ضمن عرض تسليت بمناسبت آخر ماه صفر ، حلول ماه ربيع رو تبريک عرض مي کنم . 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نگهدارنده کیسه زباله مدل جدید Charles داکت اسپلیت امریکن کولد Mike Sirun Sona پسر تنها :) سوالات استخدامی همه چی موجوده طرح کرامت