پرسش يا شبهه ب :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ ، هَلْ أَتَاكَ حَدِيثُ الْغَاشِيةِ ؟ . .

سلام عليکم ، شب بخير .

ضمن تبريک بمناسبت پيروزي تيم فوتبال ساحلي قهرماني دوباره ي اونا ، خب ! امشب باز برنامه ي :"بدون توقف" که چند شبي :"متوقف" شده بود ، پخش شد و هرچند تازه از سرکار برگشته بودم و خوبه که نرفته بودم دوش بگيرم ، نشستم و نيگا کردم .

خب ، بد نبود ، خصوصا اون پرسشي که يکي از خواهران پرسشگر مطرح کرد و در جمع بندي کارشناس دعوت شده به برنامه ، در پاسخ ، ضمن اينکه خودشونم آماري (الف) نداشتن ! از پرسشگر پرسيدن برچه استواره پرسش ايشون !؟

حالا بمونه که ايشون ، پاسخگو ، پاسخ خودشون با فرمايشي از حضرت امام (ره) آغاز کردن ! که از قضا جان کلام پرسش پرسشگر همين بود !

خب ! کجا بودم !؟ يا بوديم !؟

گفتم حرف زدن پس از يادآوريه ! که شامل پرسش و پاسخم ميشه !

و گفتم حرف زدن از يادآوري چيزي که مثلا ديديم با چشمون ، يا مثلا با گوشمون و با اعضاي حسي ديگه ، حالا بمونه که پس از حس به حافظه سپرده ميشه !؟ يا . !؟ که قبلا بحثشو مطرح کردم ! و فقط همينقد بگم که من نديدم عالم يا دانشمندي ، چه حوزوي و يا دانشگاهي ، که شامل کارشناس دعوت شده به برنامه هم ميشه ، حرفي از جمعي حواس زده باشه ! حتي حرفي از بقول آقا :"امام صادق" عليه السلام :

. ، إِنَّ هَذَا لَفِي الصُّحُفِ الْأُولَى ، صُحُفِ إِبْرَاهِيمَ وَمُوسَى .

زده باشه ! يعني :"امامت" اونجه که بچشم مياد ، يا بگوش و اعضاي حسي ديگه ! و اينو برا اون گفتم که در برنامه حرف از مثلا :"امام جماعت" زده شد و بار معنايي :"امام" ! (ب)

خب ! فکر مي کنم اينم گفتم که يادآوري فقط يادآوري جهان خارج ، بيرون و . نيست ! حتي خود يادآوريم بياد! مياد ! چه رسه با بقول مثلا استاد شهيد مرتضي مطهري ، در آثار بدون استثناء خوبشون :

زاينده

ش ! حالا بمونه بعدش ! بعد فکر رو ميگم ! که . !

مثل همون حکم يا فرماني که اون پرسشگر ، خواهر ، با آوردن اون فرمايش حضرت :"امام" (ره) صادر کردن و بقولي :"کنش"ي نشون دادن ! که به چشم کارشناس پاسخگو هم نيومد ! که بيادشونم بياد و . !  

خب ! پرسش !؟

چند نفر از بينندگان برنامه کم شدن !؟

مسئله چي !؟ مسجد رو ميگم !؟

آمارشو کي !؟ و کجا !؟ ميده !؟ اونم وقتي بچشم ، گوش و . نيومده باشه !؟

همين ! گفتم که امشب بگم که اينم گفتم ! که يادآوري فقط بچشم ، گوش و اعضاي حسي ديگه اومده رو شامل نميشه ! شامل ذکر ، فکر و . م ميشه ! که به حافظه سپرده ميشه !

منجمله همون ذکر و فکري که همون پرسشگر ، خواهر ، بعد آوردن اون فرمايش حضرت امام (ره) داشتن و اون وا :"کنش" رو نشون ! دادن !

ناگفته نمونه که ، همونطور که قبلانم گفتم ، مجري پرسشگر ! برنامه هم :"شفاف" سازي نکردن ! پرسش اون خواهرشونو !

--------------------

زيرنويس :  

الف :

حالا از کي !؟ و از کجا !؟ بمونه !

آخه آدمو ياد آمارايي ميندازه که ميدن ! در حاليکه کي و کجا آمار ما رو داره !؟

خب ! چرا نداره !؟

ب :

:"ولي" و :"بشرح ايضا" ولي :"فقيه" هم همينطور ! که در برنامه ازش گفته شد و . !

راستي امامت جزو اصول دينه !؟ يا فروع !؟ و . !

چرا ! بمونه !

شب بخير . 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دفترچه یادداشت تخفیف و خرید گروهی کالا و خدمات آف724 Neudys کشکوخبر/اخبار کشکوئیه-بلاگ اجاره دستگاه پخش آسفالت و لکه گیری مدرسه مجازي Krystal رمان نمایندگی رسمی دستگاه تصفیه آب