گزاره ي پاياني قسمت دوم :

. ، وَمَا أَرْسَلْنَا مِنْ قَبْلِكَ إِلَّا رِجَالًا نُوحِي إِلَيهِمْ فَاسْأَلُوا أَهْلَ الذِّكْرِ إِنْ كُنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ ، . .

سلام عليکم .

. ، السلام عليک ايها النبي (الف) و . .

. ، وَمَا أَرْسَلْنَا قَبْلَكَ إِلَّا رِجَالًا نُوحِي إِلَيهِمْ فَاسْأَلُوا أَهْلَ الذِّكْرِ إِنْ كُنْتُمْ لَا تَعْلَمُونَ ، . .

ديشب که مي خواستم بخوابم ، هنوز رومه هاي امروز (ب) بروز نشده بود ، تو :"پيشخوان رومه" رو ميگم ، صبح که صفحه ي اولشونو نيگا مي کردم ، صرف نظر از حرفاي :"به تعبير معروف" اين :"زنجيره" به اون يکي ديگه اش ! و خبراي روز (پ) شون ، خبر متفق القولشونم متفاوت بود ! نه مثل خبر سيماي اين :

ج.ا

هرچند اونم خبرش بعنوان مناسبت ديروز (ت) تفاوت داشت !

يه خبرش با خبراي ديگش فرق داشت ! مثلا گزارشگر هردوش يکي نبود ! که گزارشگري داشته باشه ! و نظر خواهيم بکنه ! و . !

حالا مثلا :"دعوت" سخنران ! ووو بمونه ! و :"گزاره" ي دومش ! که قبلا گفتم ! که هرکي مي خواد اومده باشه براي شنيدن حرف سخنران ! اونم نه مثلا ايستاده ! يا نشسته روي زمين و مثلا پله اي ! ووو .

آخه ! يکيش خيلي :"منظم" بود و . ، گزاره هاي دومشو ميگم ! ولي گزاره هاي دوم :"سخنران"اي بقيه علاوه بر شلوغيشون ، حق مثلا کف زدن و اظهار نظرم داشتن ! براي گزاره ي اولشونو ميگم !

تفاوت پيامبر :

سخنان پيامبر ، از آدم گرفته تا خاتم ، اولين تفاوتي که داره ! اينه که ميگه اونم گزاره ي دومه ! ولي آيا مثلا سخنران ديروزي که گفتمم ميگن !؟ خودشم اينکه آخرش برسه به خدا !؟

با اينکه پيامبرم مثل اونا يه بشره ! مي شنوه ، مثلا ! خودشم با گوش ! که خوراکش سخنه ، مثلا ! حالا مثل بقيه خودنيشو گزارش ميده به شنوايي و اونم به . بمونه !

خب ! پيامبر براي رسيدگي به :"حساب" نه تنها مثلا سخنراناي ديروز ، و هر سخنراني ، بلکه اونيم که به سخني گوش ميده ، اگه به "حساب" بياد ! که مياد ! چي !؟

اينو ، درستکه من گفتم ! و حتي بقول آقا اميرالمومنين عليه السلام :"مطبوع" (ث) هم باشه ولي به تعبير معروف :"من درآوردي" که نيست ! از خودتونم که :"طلب" کنين ، يا :"جويا" بشين مي بينين همينه و شما هم مثل من و جفتمونم مثل پيامبر ! با اين تفاوت که اوني که به پيامبر رسيده توسط اون به ما رسيده ، همونطوري که از سخنران ديگري ميرسه ! منتها با اون تفاوتي که گفتم ، حالا مي خواد هرکي باشه ! هر اسم و رسمي هم داشته باشه ! چراکه سرو کار مثلا گوش ما با سخنه ! نه بقول آقا اميرالمومنين : سخنران ! و حتي پيامبرم که باشه ! چه رسه به اينکه نگه : از کجا آورده !؟ و مخاطبشم حق اظهار نظرم نداشته باشه و به تعبير معروف :"سيخ" گوش ! مثل يکي از اون خبراي متفاوت سيماي اين :

ج.ا

و اونم بمناسبت ديروز !    

خب ، روز بخير و ان شاءالله زيرنويسا هم بمونه بعد نهار ، آخه سفره بازه و .

--------------------------------

زيرنويسا :

الف :

البته سلام بر پيامبر ، در نماز ، سلام واجب بحساب نمياد ، مثل شهادت در تشهد .

چراکه در سلام واجب :"سلام عليکم" سلام شامل بر پيامبرم ميشه .

چي مي خوام بگم !؟ مي خوام بگم سلام بر پيامبر داريم تو نماز !

خب ! شايد گفته بشه ! اوني که نماز خون نيست چي !؟ خب اونم تا سلامي نده چيزي گيرش نمياد از گزارش گزارشگري ! که مثل پيامبر گزارشي داشته باشه ! و نيازيم نداره که ادعاي پيامبري داشته باشه ! از گزارشش پيداس ! منتها با تفاوتي که در متن گفته شد ، که نميگه : از کجا آورده !؟

حالا بمونه به کجاش !؟ اونم طلبه يا دانشجو ! طالب علم يا جوينده ي دانش ! و اونم بعنوان يه :"فريضه" ! که پيامبر صل الله عليه و اله و سلم فرموده !  

ب :

هفده آذر هزار و سيصد و نود و هشت .

پ :

ديروزشون .

ت :

نه مثلا ، ضمن عرض تسليت ، بمناسبت دهم ربيع الثاني ، بلکه :"شانزده آذر" .

ث :

العلم علمان ، علم مسموع و علم مطبوع ، و لا ينفع المسموع اذا لم يکن المطبوع .

حالا مي خواد :"سخنران"ش هرکي باشه ! و هرچيم که بگوش برسونه ! نفعي نداره تا مطبوع نشده باشه ! برا گوشي ، مثلا ، که بهش رسيده باشه !

البته مثلا بقول مرحوم علامه ، مثل :"افتادن چشم" ، گوش دادن فرق داره ! ولو اينکه از حس شنوايي ، مثلا ، اومده باشه ! خب برا اينکه :

قصد

شنيدن داره ! حالا :

منها

ارزش شنيدنم ! نداشته باشه ، بحث ديگه اي داره ! و مونده به باب طبع شنونده ، مثلا ، نه بگوش رسيده ! مثلا ! که بخواد بگوش رسيده رو گوش داد !

چراکه از اينجا ببعدش ديگه دست اون نيست که ! مگه اينکه . !

اولش اينکه با اجازه !؟ و با سلام !؟ ولو اينکه بقول پيامبر صل الله عليه و اله و سلم : اونجا خاليم باشه ! از حتي شنونده اي ! مثلا ! چه به اينکه مخاطبي داشته باشه براي :

سلام عليکم ! 

--------------------------- 

بعد نوشت : 

شکر خدا ! اينجا هم رحمت الهي باريدن گرفت و اولين برف امسال داره ميباره . 

ان شاءالله که برکت داشته باشه و : 

منها 

يي ! نداشته باشه ! 

مشخصات

• جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : باشه ,مثلا ,پيامبر ,سلام ,اينکه ,اونم ,داشته باشه ,نداشته باشه ,تعبير معروف ,سلام عليکم ,هرکي باشه ,فَاسْأَلُوا أَهْلَ الذِّكْرِ ,إِلَيهِمْ فَاسْأَلُوا أَهْلَ ,نُوحِي إِلَيهِمْ فَاسْأَلُوا ,رِجَالًا نُوحِي إِلَيهِمْ
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Deep Jesse rangsalamti Cleopatra هر روز یک آرایش جدید آذربایجان ماهنی لاری کافه مارکتینگ | طراحی وبسایت ، سئو سایت و تبلیغات محیطی ستین مرجع رسمی صنعت معرق چرم